sobota 22. listopadu 2008

"Portrét" šedé eminence Národní strany

Pavel Sedláček - mozek českých šovinistů (Národní strana)
Přehled Upravit text Komentář Do rozepsaných Smazat Náhled v blogu
Mozek Národní strany neplatí výživné. Je u soudu!
Neoficiální vůdce nacionalistické Národní strany Pavel Sedláček skončil před pardubickým soudem. Jeho bývalá partnerka tvrdí, že jí Sedláček neplatí alimenty na jejich syna. Dluží jí prý přes 150 tisíc.
Syn se Sedláčkovi narodil v listopadu 2005. V červnu roku 2006 se rodiče dítěte písemně dohodli, že Sedláček bude na syna měsíčně dávat šest tisíc. Dohodu, která tvrzení matky podporuje, má server TÝDEN.CZ k dispozici.
"Oficiálně mi na výživu syna nezaplatil ani korunu, přestože mi slíbil finanční pomoc. Dluží mi přes 150 tisíc. Podala jsem na něj tedy trestní oznámení pro zanedbání povinné výživy. Peníze mi prostě dlouhodobě chybí," řekla matka serveru TÝDEN.CZ.
Pavel Sedláček dnes u soudu popřel, že by dokument podepsal. "K žádné dohodě o výživném nedošlo. Nevzpomínám si, že bych něco takového podepisoval," stojí v soudním zápisu.
Podle přítomných Sedláček během soudu téměř nevystupoval, nechal za sebe mluvit svého zmocněnce Jiřího Fialu. Ten je zároveň předsedou sdružení K213, které žádá, aby neplacení alimentů nebylo trestným činem.
Fiala měl Sedláčkovi svými zkušenostmi ve sporu o alimenty pomoci, paradoxně mu však spíše přitížil. Omylem totiž potvrdil matčinu verzi o výživném. "Nevím o dohodě. Vím ale, že se otec zavázal platit matce výživné šest tisíc měsíčně," uvedl zmocněnec.
Pokud soud matce nárok na alimenty uzná, bude otec muset peníze na svého syna doplatit. "Obecně platí, že pokud otec alimenty přes příkaz soudu neplatí, může mu hrozit i exekuce a trestní stíhání," tvrdí advokát matky Jiří Netík.
Pavel Sedláček je jednou z hlavních postav Národní strany, přestože jeho jméno na oficiálních listinách a internetových stránkách strany nefiguruje. Podle expertů na extremismus je však hlavním "mozkem" a ideovým motorem strany.
Národní strana je ultrapravicové hnutí: šíří xenofobní postoje hraničící s rasismem. Preference strany se dlouhodobě pohybují pod jedním procentem. V parlamentních volbách v roce 2005 získala strana 0,17 procenta hlasu.

Žádné komentáře: