Zaslal: pia august 15, 2008 9:14 pm Predmet: Můj pohled na dr. Mečiara Odpovedať s citátom
Dr.Mečiara vnímám coby člověka, který musel čelit několika zevním skutečnostem, které ustát znamená jisté politické mistrovství. Po předání moci nomenklaturními komunisty zednářské partičce s názvem CH-77 se velice rychle etabloval na politickém nebi Slovenska. Tehdy tvořil jakýsi protipol dr. J.Čarnogurskému- jehož si nesmírně vážím. Při tzv. lustracích a od nich odvozených mocenských bojích využil svého postavení republikového MV a nechal zmizet svůj svazek a evidenční list spolupracovníka StB z let šedesátých, ze kterou spolupracoval coby vrcholový činnovník tehdejší komunistické mládeže. Po roce 1968 je dle mých informací veden komunstickou StB coby osoba nepřátelská režimu.
Od roku 1992- 1998 kdy na Slovensku je éra zvaná novinářskými idioty mečiarismem. V roce 1992 dohodl s dnešním presidentem ČR ing. Klausem rozdělení uměle vytvořené federace vzniklé v roce 1918 a formálně konstituované v roce 1968. Jako hlavním faktorem byl rozdílný pohled na ekonomickou transformaci českých neoliberálních ekonomů a slovenských ekonomů kolem prof. Kočtucha. Oba chtěli vytvořit vrstvu národních kapitalistů,ale lišili se pohleden na tvz. kuponovou privatizaci. Nakonec výsledky obou pokusů známe všichni a výsledky ať zhodnotí povolanější.Dr. Mečiar běhen svoji vlády se pokusil mocensky připoutat k Rusku. Na Slovensku se rozehrálo několik politických a zpravodajských her, včetně nechutností kolem šéfa SIS Lexy.
Po vítězství politických liberálů, kteří ve spojení s maďarskou koalicí a KDH 8 let tvořili vládní koalici se z vnějšího pohledu něco, čím teď prochází ČR. A tím mám na mysli reformu zdravotní a fiskální, důchodovou nevyjímaje. Je nutno říci, že byla velice bolestivá a nelze se divit volebním výsledkům v roce 2006. V tomto kontextu se současná vládní koalice chová pragmaticky a přitom je sociálnější v tom smyslu slova, že v redistribuci sociálních transférů pamatuje i na potřebné a bezbranné. Musím konstatovat, že kéž by se tak chovala dnes zoligarchovaťělá a naprosto křupanská ČSSD bez jakkéhokoliv myšlenkového potenciálu. Její politické proklamace jsou na hranici demagogie a navíc silně intelektuálně sterilní. Ale zpět k dr. Mečiarovi.
Po dvojich prohraných presidenských volbách musell začít reagovat tak, aby se z jeho politického seskupení nestala vzpomínka pro nostalgiky. Byl opuštěn některými spolupracovníky, Ty ,které obdaroval v rámci privatizace se začali odvracet , sociální otázku převzala sjednocená levice zvaná Smer a národní proudy sjednoťivšív se SNS. Dr. Mečiar musel začít hrát vabank a i trochu lavírovat. Ale tak, aby nevylil vaničku i s dítětem.Dle mého soudu přišel na skutečnost, že naSlovensku existuje elektorát, který bych nazval národní liberálové- to označní je velice vágní, neberte mne prosím za slovo.V sociálním smyslu slova se zřejmě jedná o směsici nostalgiků éry jeho vlády, nefangličkářující Slováky v dobrém smyslu slova, starší lidé apod. V opačném gardu platí, že se nemůže talčit mezi nacionalisty a voliče konfesní, čistokrevné liberály a konfesní konzervativce. Jinak řečeno s volebním ziskem cca 10 % mám-li býti politicky funkční, musím míti jistý koaliční potenciál a odtud odpověd na toliko kritzovanou koalici se SMK v bratislavském kraji
Osobně jsem přesvědčen, že dr. Mečiar ještě svoje poslední slovo neřekl a bude v jistém smyslu slova jistým vyvažovatel jinak polarizované slovenské společnosti a to nemám na mysli jenom rozpolcení etnické.
_________________
Vrána Jaroslav, autor je signatářem petice D.O.S.T, kandidátem konzervativní koalice do krajských voleb 2008
Výzva
-
V týchto dňoch došlo k bezprecedentnému porušeniu ústavných práv občanov
Slovenskej republiky Martina Lacka a Antona Čulena, keď ich zamestnávatelia
prepus...
před 8 lety
Žádné komentáře:
Okomentovat