úterý 17. února 2009

Strana svobodných občanů

Slíbil jsem článek ke konstituování nové politické strany nazvané Strana svobodných občanů.



K tomuto tématu jsem se již vyslovil několikráte a to zejména v článcích Národní sjednocení 2009 a Proces pokračuje. Dá se říci, že mnou vyslovené předpoklady vesměs vyšly, zmýlil jsem se v detailech, které jsem nemohl předpokládat.



Petr Mach byl zvolen předsedou SSO


Stranu svobodných občanů (SSO) povede její zakladatel Petr Mach. Rozhodla tak většina účastníků ustavujícího sněmu, který se konal 14. února v Praze. Účastníci sněmu si také zvolili čtyři místopředsedy, stali se jimi bývalý poslanec ODS Jiří Payne, filozof Miloslav Bednář, tajemník Nadačního fondu prezidenta Václava Klause Jaroslav Bachora a senátorka Liana Janáčková. Mach byl jediným kandidátem na předsedu strany.

Členy republikového výboru byli zvoleni Jan Klaus, Michal Šilhánek, František Matějka, Vladislav Nechvátal, Kateřina Kašparová, Petr Beneš, Blanka Bendlová, Oto Kaděrka, Ladislav Bátora, Pavel Horák, Kristýna Straková, Stanislav Peňás, Lucie Fryšová, Přemysl Kahoun, David Hanák, Martin Pánek, Filip Černoch, Josef Vytlačil, Leonard Walletzký, Adam Liška, Přemysl Šašinka, Robert Maršík, Radim Smetka, Anežka Šolková, Petr Štillip, Miloslav Machač, Tomáš Břicháček, Martin Ferfecki, Ladislav Roženský, Eduard Beránek.


Členy rozhodčí komise byli zvoleni Irena Válová, Luděk Konopáč a Aleš Korejtko a členy kontrolní komise byli zvoleni Milan Vodička, Marek Sedláček a Pavel Jirsa.
Jak řekl po svém zvolení Petr Mach nyní před ním stojí zejména potřeba vytvořit základy strany a připravit ji na volby do Evropského parlamentu. V něm by považoval za úspěch zisk pěti procent hlasů, které by straně zajistily jeden europoslanecký mandát. Bude prosazovat to, aby SSO kandidovala bez spojení s jiným politickým subjektem.


Účastníkům sjezdu Mach sdělil, že o možné spolupráci diskutoval s europoslancem Vladimírem Železným, který nedávno založil politické hnutí Libertas.cz. Železný 14.2. v pořadu televize ČT 24 řekl, že stojí o to, aby se hnutí stalo platformou, ve které by se sešly podobně smýšlející subjekty. Bylo by špatné, kdyby rozsáhlá skupina voličů neměla možnost volit jednu kandidátku, uvedl s tím, že o spolupráci s Machem "diskutuje".


Strana si také odhlasovala své stanovy. Vedení budou vždy volit všichni členové strany, například přes internet. O většině pozměňujících návrhů stanov budou členové teprve diskutovat, stejně jako například o zákazu členství bývalým členům KSČ či komunistické Státní bezpečnosti.
Ačkoli se strana teprve ustanovuje, má už své zastoupení v nejvyšších patrech politiky. Její členkou se totiž tento týden stala místopředsedkyně Janáčková, která do Senátu kandidovala za hnutí Nezávislí a která je členkou senátního klubu ODS.


Janáčková řekla, že nesouhlasí se schválením lisabonské smlouvy. Pokud parlament lisabonskou smlouvu schválí, Janáčková podpoří ústavní stížnost. Do SSO vstoupil i mladší prezidentův syn Jan Klaus. Odmítl ale kandidovat na místopředsednickou funkci, na kterou ho jeden z členů strany navrhl.


Petr Mach: Kandidátský projev na předsedu SSO
Autor: Petr Mach
Dámy a pánové, vážení přátelé,Děkuji Přípravnému výboru za nominaci na předsedu Strany svobodných občanů, kterou tímto přijímám a chci se ucházet o Vaši přízeň a stát se prvním předsedou naší strany. Děkuji Vám, kteří jste mému odhodlání založit novou politickou stranu vyjádřili podporu – děkuji tedy Vám, kteří jste přítomní zde v sále, i tisícům dalších lidí, kteří vyjádřili podporu vzniku Svobodných, a kteří se, věřím, stanou našimi členy či příznivci v blízké době.
Mým cílem je vybudovat stranu, která bude jiná než strany, které jsme dosud měli možnost volit. Čeká nás spousta práce.
Krajská struktura
Na nově zvoleném předsednictvu bude ležet i těžký úkol přijímání členů. Aby nebylo Republikové předsednictvo zavaleno přihláškami, které nebude sto posoudit, nebo nebude schopno se v případě nejasností s uchazečem osobně sejít, bude třeba co nejdříve ustavit krajská předsednictva, aby ona převzala odpovědnost za přijímání členů v jednotlivých krajích.
Čeká nás tedy budování krajských sdružení strany. Základem těchto krajských sdružení jste vy, kteří jste přijeli z jednotlivých krajů České republiky. Mám v úmyslu zorganizovat v nejbližších měsících krajské ustavující sněmy, spojené vždy ten den i s besedou s občany. K tomu budu potřebovat vaši spolupráci. Krajské sněmy si zvolí svá krajská předsednictva, která budou zodpovědná za přijímání členů z jednotlivých krajů. Pak postupně budou zřizovat i místní pobočky.
Stojíme o nové členy a doporučuji přijmout každého, kdo splní podmínky členství. Buďme ale obezřetní. Musíme mít jistotu, že uchazeč hovoří pravdu a skutečně s principy uvedenými ve stanovách souhlasí. Odkazuji se opět na článek 2 Stanov, který vymezuje naše ideové zakotvení.
Primárky a volby
Vznikáme v době, kdy první volby, které nás čekají, budou volby do Evropského parlamentu na začátku června tohoto roku. Chceme uspět, tedy získat mandát alespoň jednoho poslance Evropského parlamentu. Bude to těžký úkol a nevíme, jestli se nám to podaří.
Máme několik důvodů pro to kandidovat již v nadcházejících volbách do Evropského parlamentu – jednak chceme přispět rozumným hlasem do sboru více než sedmi set osob – a vždy, když bude příležitost naším hlasem zabránit škodlivému návrhu, tak učinit. Chceme dát také lidem možnost vyjádřit se nepřímo k Lisabonské smlouvě. Je to sice smlouva mezi 27 členskými státy, kterou může ratifikovat nebo odmítnout členský stát, nikoliv Evropský parlament. Volby do Evropského parlamentu jsou ale příležitostí jak umožnit lidem nepřímo svůj názor na Lisabonskou smlouvu vyjádřit. Chceme uspět ve volbách do Evropského parlamentu i proto, že to je první příležitost jak se etablovat na české politické scéně a připravit se na úspěch ve volbách do českého parlamentu a českých zastupitelstev.
Úkolem zvoleného republikového předsednictva a výboru bude v souladu se stanovami uspořádat primární volby. Nově zvolené předsednictvo z řad vážných zájemců vybere soubor zájemců-kandidátů pro volby do Evropského parlamentu a všichni naši členové a zaregistrovaní příznivci svoji volbou určí jejich pořadí.
Předsednictvo tedy bude muset dbát na to, aby celý soubor kandidátů byl kvalitní. Nikdo z kandidátů nebude mít jistotu, že bude zvolen na volitelné místo. Až volba stovek občanů v primárkách zajistí, že na přední místa budou zvoleni ti nejschopnější.
Zavedené strany mají desítky milionů korun z peněz daňových poplatníků, my se budeme muset spolehnout na podporu našich příznivců a naše výdaje na kampaň budou mnohem skromnější. I do médií budeme nepochybně zváni podstatně méně než naši konkurenti ze zavedených stran. Úspěch tedy není snadným cílem. Pokud ale ve volbách do EP neuspějeme, musíme se alespoň co nejvíc přiblížit hranici 5% hlasů, abychom měli motivaci pokračovat dál v našem úsilí a byli pak lépe připraveni na volby do Poslanecké sněmovny českého parlamentu.
Spolupráce
Na politické scéně nejsme jediní, kdo odmítají Lisabonskou smlouvu. Zásadní otázkou, která před námi leží, je, na kolik budeme s těmito jinými subjekty spolupracovat. Veřejnost se nás na to ptá.
Irský podnikatel Declan Ganley, který porazil Lisabonskou smlouvu v irském referendu, inicioval vznik celounijní strany Libertas a chtěl postavit kandidátku do Evropského parlamentu v co nejvíce členských zemích. Zatím se mu to příliš nedaří a má zájem o nějakou spolupráci s námi.
Poslanec Evropského parlamentu za stranu Nezávislí demokraté Vladimír Železný inicioval založení strany Libertas.cz, a to bez jakékoliv dohody s Declanem Ganlyem, autorem myšlenky celoevropského hnutí Libertas. Dnes nám pan Železný tuto stranu Libertas.cz nabízí jako platformu, na níž bychom mohli spolu s ním a dalšími kandidovat do Evropského parlamentu.
Nějak by chtěla s námi spolupracovat i paní poslankyně Bobošíková a další menší subjekty.
Bude záležet na zvoleném republikovém předsednictvu a výboru, jestli se rozhodne pro samostatnou kandidaturu Strany svobodných občanů do Evropského parlamentu, nebo zda se rozhodne pro kandidaturu společně s jinými. Já jsem z mnoha důvodů pro samostatnou kandidaturu Strany svobodných občanů. Musíme být ale připraveni na spolupráci, pokud se to ukáže jako účelné a pokud to nebude v rozporu s našimi základními principy férovosti a svobody.
Závěr
Jsem připraven vzít na sebe svůj díl odpovědnosti a spolupodílet se s ostatními členy předsednictva, republikového výboru a krajských předsednictev na vytvoření úspěšné politické strany. Žádám Vás tímto o důvěru a o Váš hlas při volbě předsedy Strany svobodných občanů.
Autor byl 14. února zvolen předsedou SSO



Schválně jsem přetiskl oficielní zprávu ČTK vydanou ke vzniku SSO a projev zvoleného předsedy SSO ing.dr. Macha.



Nechť čtenáři posoudí, nakolik jsem se zmýlil v obsazení nejuzšího vedení strany a možných politických spojenců SSO. Zvolení senátorky Janáčkové do politbyra strany bylo dobrým tahem. Ona je v regionu politickou stálicí a lžihumanisty může zase " klepnout ". Prostě lapidárně řečeno, ona zná ostravské Cikány jak nikdo jiný. Ona na rozdíl od té humanistické sebranky zelené či havloidní provedience s nimi žije a ví , co dovedou.
Jistým překvapením může býti " nezvolení " sionistického Žida B.Kurase do politbyra,ač by členm přípravného výboru. Vše je vysloveno v jejich diskusním fóru. Tento agent Mossadu a zřejmě i vlivová osoba CIA bude čeřit vody v Evrospském parlamentu, kde se šikují sionistické elementy.
Dle mého soudu zvolení syna současného presidenta do širšího vedení strany je jistou pojistkou lidá V.Klause před neoconizací SSO.
Nacionalisté fašistické provedience se mohou drbat na hlavě, že se jim vzdálil dr. Bátora a možná si splní i svůj životní sen - být poslancem, když se mu to v ODA nepovedlo. On mu to vysvětlil exilový novinář pan Landergott, když mu řekl, když není Žid ani zednář, tak je bez šance.
Opatrnictví dr. Macha před dr. Železným a ing. Bobošíkovou je zřejmý,ale oni ho technologové moci poučí, obzvláště když mu naznačí, že dr. Vova je dle mého členem jisté obce a NOF to určitě není !
Teď budu jenom s cynickým šklebem sledovat slintání a přibližování k tomuto projektu ze strany bankrotářů typu PaS či českých sionistů z Konzervativní strany.
Co mi trochu asi uniklo, kam se vypařil nosiš kávy pro pana presidenta a předák sionistické Mladé pravice L.Petřík a jiné akvizice typu dr. Jocha.
Oni tito židomilové a sionisté tak rádi exibující na veřejných prostranstvích coby užiteční idioti před několika desítkami jim podobných se budou muset smířit s tím, že i takový Chazarstán - jako je ČR - má trochu sofistikovanější způsoby podpory Izraele než jejich exibice na Jungmanově náměstí apod.
Ono stačí sledovat partu našich velvyslanců a tzv. karierních diplomatů vedených jistým Pojarem - například zesnulý dr. Winkler - apod. Ale i na Vás se časem nějaká trafika či obulus najde.
Vtip je v tom, že český sionismus musí mít aspekty českobratrství s jistou antiněmeckou a antikatolickou averzí, musí být saturován libertanisticky a mít jistý paleokonzervatní nátěr a k tomu je nutno i připočíst tzv.toyrovskou modernu.
Proto to složení prof. Bednář, dr. Payne a nakonec i sám dr. Mach.

Já si jenom kladu otázku, jak chtějí čeští proto a semifašisté podporovat tento projekt, když kromě odporu k LRS je s nimi nic nespojuje. Libertanismus je přeci přímo v kontraindikaci k sociální politice a to a´t ve formě sociálního státu , státu stavovského či jeho atributů či politice křes´tansko -sociální ?

Žádné komentáře: