pátek 13. února 2009

ˇFilosemitům a sionistům je každá lidská špína dobrá

V tažení proti Svatému otci v souvislosti snětím exkomunikace je filosemitským plátkům je dobrý každý špinavec,

V zednářském plátku REFLEX se naposledy zaskvěl bývalý konfident StB a udavač spisovatel O. Filip. Dle mnoha indicií člen hnutí pravdy, lásky a bratrské pomoci.



FILIP, Ota
(01) (datum narození 30. 3. 1930)
(02) Přední spisovatel a literární kritik, člen disentu, od roku 1974 v emigraci v Německu. Počátkem padesátých let při výkonu základní vojenské služby prozradil plánovaný útěk 15 vojáků (všichni zatčeni a po brutálním mučení odsouzeni k mnohaletým trestům). V roce 1971 Ota Filip znovu zatčen, prý podle vlastních slov po psychickém a fyzickém nátlaku, podepsal spolupráci s StB. V roce 1973 vystoupil ve sdělovacích prostředcích ČSSR s veřejnou sebekritikou (také k tomu prý byl StB donucen). O spolupráci s StB Filip celou dobu mlčel, teprve až po odhalení německého týdeníku SPIGEL v lednu 1998 přiznal podpis vázacího aktu, údajně ale nespolupracoval vědomě, nikoho prý neudal ani v ČSSR, ani v Zapadním Německu. V roce 1990 působil Filip jako poradce někdejšího místopředsedy federální vlády a později čelného funkcionáře sociální demokracie Valtra Komárka.
(03) Zápisy v registru StB obsahují jisté nuance. U tajného spolupracovníka - agenta StB je při stejném datu narození uveden Otta FILIP, krycí jméno FARIZEJ, registrační číslo 19251, u agenta při stejném datu narození pak Oto FILIP, krycí jméno HAMERNÍK, evidenční jméno neuvedeno.
viz jeho článek:

U nás v Bavorsku: Papež je pro Němce katastrofou
Bavorský rodák, papež Benedikt XVI., přijal zpět do církve biskupa Williamse, který veřejně ...
... tvrdí, že neexistovaly žádné německé plynové komory a že nacisté nezavraždili šest miliónů Židů, ale „pouze 200 až 300 tisíc“.
Žiji v Bavorsku a většina věřících – i náš farář v Murnau – tu považuje omilostnění a návrat opravdu zaostalé skupiny bývalých katolíků a jejich čtyř biskupů do řad církve za katastrofu.
Ve zdejším tisku, ať už v levicovém, nebo konzervativním, čtu hlasy řadových katolíků, ale i významných katolických teologů, kteří papeže vyzývají, aby své rozhodnutí o omilostnění antisemitsky orientovaných „biskupů" odvolal.
Mnozí ze zdejších věřících také požadují, aby se papež zřekl nároku na neomylnost ve věcech víry a morálky, tedy dogmatu ze sedmdesátých let devatenáctého století, dnes již očividné zátěže. Teologové uvažují také o tom, zda má papež právo být oslovován jako Svatý otec, když „svatým“ očividně není. Je pouze hlavou katolické církve.
Četné hlasy z katolického prostředí – tady, v Bavorsku – požadují, aby papež Benedikt XVI. odstoupil. Vyčítají mu, že během svého života v církvi nikdy nevykonával „funkci“ duchovního pastýře v některé farnosti. Že byl vždy jen vysokoškolským profesorem, pouze tři roky působil jako arcibiskup v Mnichově. Je jistě katolickým filozofem velkého formátu, ale za dobu svého působení ve Vatikánu ztratil kontakt s lidmi.
Nejvíce však německé věřící mrzí, že německý papež postupně likviduje dílo svého polského předchůdce Wojtyły, jenž svým charismatem získával katolické církvi přátele – rozumné stoupence islámu, ortodoxní církve, evangelíky i židy.
Němečtí politikové všech směrů jsou vyděšeni a veřejnost, nejen katolická, také: papež, Němec původem z bavorské rodiny, muž a vědec, který zažil nacismus a zná dějiny nacistických zločinů a vraždění, omilostňuje antisemity. Pro německou politiku je německý papež Benedikt XVI. katastrofou.
AUTOR JE SPISOVATEL ŽIJÍCÍ V NĚMECKU

Žádné komentáře: